Новини

Молодий вчений року 

Шановні молоді вчені!

Рада молодих вчених при МОН України запрошує Вас взяти участь у щорічному конкурсі "Молодий вчений року".

Терміни подання заявок: 1 лютого - 1 березня (включно) 2023 р.

Подати заявку та ознайомитися з інформацією про конкурс можна на офіційному сайті та у відповідному положенні.

Пошта оргкомітету: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

   

Поради щодо академічної кар'єри 

Сайт Times Higher Education пропонує тематичну добірку статей на тему: «Як просуватися в академічній кар’єрі: поради для вчених на кожному етапі кар’єри.

Перевага надається дослідженням у сфері штучного інтелекту, квантових та біотехнологій, технологічної конвергенції, зміни клімату, екологічної та енергетичної безпеки.

Академічна кар’єра з її нестабільністю та жорсткою конкуренцією потребує від науковця подолання численних викликів на шляху до отримання винагород і реалізації власного потенціалу.

Читачі мають можливість ознайомитись із 28-ма статтями з різних питань наукового життя, зокрема, щодо підготовки ефективного академічного резюме, подолання «синдрому самозванця», отримання фінансування, академічної мобільності, кар’єрного зростання, здійснення досліджень на фрілансі, використання професійних мереж, розвитку м’яких навичок.

Поради стосуються усіх етапів кар’єри та всіх рівнів – від пошуку наукового керівника дисертаційного дослідження до конкурсу на керівні адміністративні посади.

Подробиці тут.

 

  

Удосконалення англійської мови - умова кар’єрного зростання 

Кафедра філософії та іноземних мов НУОЗ України імені П. Л. Шупика оголошує набір слухачів на цикл ТУ «Англійська мова для професорсько-викладацького складу» (276 годин).

Завданням циклу є вдосконалення комунікативної компетентності з англійської мови медичних фахівців на рівні, необхідному для проведення лекцій та семінарських занять, у наданні  слухачам необхідних практичних навичок з послідовного та синхронного перекладу (тлумачення) текстів з англійської мови на українську та з української - на англійську.

Програма призначена для викладачів університетів, практикуючих лікарів, лікарів-дослідників, які виявили бажання удосконалити медичну англійську мову, враховуючи перспективи подальшої викладацької діяльності або роботи за міжнародними  програмами, участі в міжнародних конференціях, форумах в галузі всесвітньої системи охорони здоров'я, а також задля адаптації своїх знань і навичок англійської мови до європейських стандартів системи охорони здоров'я. 

Набір слухачів є обмеженим. Додатковий набір можливий за умови оплати навчання.

Вартість послуг: 5 000 грн. за весь період навчання.

Термін проведення: 09.01.2023-28.04.2023. 

 

Цикл організований та проводиться кафедрою філософії та іноземних мов НУОЗ України імені П.Л. Шупика. Після закінчення слухачі отримають посвідчення НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

З питань запису на цикл звертатися:

- асистент Cаєнко Людмила Олександрівна - тел. +38(099) 295-29-90, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

-  лаборант Френкель Ірина Мусіївна, тел. +38(097) 540-21-84, (044) 205-49-36.

  

«Оголошено конкурси програми «ЕРАЗМУС+» на 2023 рік 

Міністерство освіти і науки України запрошує заклади освіти та інші організації, які працюють у сфері освіти, молоді та спорту, взяти участь у конкурсах проєктів програми ЄС «Еразмус+» 2023 року.

«Еразмус+» є інструментом упровадження реформ для розбудови європейського освітнього простору та виконання домашнього завдання у сфері освіти України на шляху вступу до ЄС.

Україна як партнер програми має доступ до понад 30 конкурсів, зокрема міжнародної академічної мобільності та розвитку потенціалу у сферах вищої та професійно-технічної освіти, навчальної мобільності молоді, віртуальних обмінів, проєктів співпраці у сферах шкільної, професійно-технічної, вищої та освіти дорослих, молоді та спорту, центрів професійної майстерності, альянсів для інновацій у сферах вищої та професійно-технічної освіти, європейських альянсів університетів, європейських студій Жан Моне тощо. В 9 конкурсах заклади вищої освіти можуть бути заявниками, в інших – партнерами.

Європейський Союз збільшив фінансування та підтримку України, зокрема пріоритет матимуть проєкти з міжнародної академічної мобільності та мобільності молоді, а також окремий конкурс у напрямі «Розвиток потенціалу вищої освіти», що відкритий спеціально для України. Цей конкурс спрямований на розбудову цифрової екосистеми мережі закладів вищої освіти України у співпраці з університетами держав-членів ЄС та інших міжнародних партнерів.

Оголошення про конкурси до програми опубліковано на сайті Європейської комісії. Звертаємо увагу, що протягом листопада 2022 р. – січня 2023 р. Європейська комісія, Європейське виконавче агентство з питань освіти і культури, Національні Еразмус+ агентства та офіси проводитимуть інформаційні вебінари та тренінги. Усі заходи доступні у відеозаписах. Деталі та новини на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні.

 

 

Асоціація «COST» приймає пропозиції для спільного розвитку ініціатив у всіх галузях науки і техніки 

Асоціація фінансування інноваційних і дослідницьких мереж «COST» оголосила про приймання пропозицій для спільного розвитку ініціатив у всіх галузях науки і техніки шляхом пан’європейської співпраці.

Шаблон пропозиції (технічний додаток) та інструкції для заявника щодо подання пропозицій доступні на вебсайті «COST» у розділі «Документи та рекомендації щодо фінансування».

Збір пропозицій - 25 жовтня 2023 року о 12:00.

Пропозиції необхідно подавати в електронному вигляді шляхом онлайн-інструменту подання e-COST. Для отримання додаткової інформації та вказівок заявникам пропонується зв’язатися з національним координатором мережі «COST» (CNC).

Детальніше про мережу «COST» за посиланням.

 

 

Постанова Верховної Ради України 

Верховна Рада ухвалила постанову «Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо заборони використання джерел інформації держави-агресора або держави-окупанта в освітніх програмах, в науковій та науково-технічній діяльності».

Детальніше ознайомитись зі змінами можна за посиланням.

 

 

 Польська та американська академії наук оголосили програму для підтримки українців 

Національна академія наук (NAS) США та Польська академія наук (PAN) оголосила конкурс щодо створення українських дослідницьких груп. Кожна група отримає 600 тис. доларів за три роки роботи.

Програма відкрита для науковців з українським громадянством та дослідників, які працюють в українських наукових підрозділах станом на 24 лютого 2022 року. Учені зможуть працювати дистанційно, зокрема перебуваючи в Україні.

Щоб подати заявку на участь у програмі, науковці мають спочатку звернутися до інституту Польської академії наук. Потім заявку оцінить група експертів з Польської академії наук та Академії наук США.

Оцінюватимуться проєкти у кілька етапів, остаточне рішення прийматиме – PAN і NAS.

 

 

«Європейська ліга професійного розвитку» (ELPD) запрошує на стажування 

«Європейська ліга професійного розвитку» (ELPD) організовує стажування для педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Дистанційне стажування в Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Дата проведення стажування: 6 лютого - 17 березня 2023 року.

Подробиці тут.